EUCERIN Hyaluron-Filler Витамин Ц бустер, 3 х 8 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Витамин Ц бустер, 3 х 8 мл
2.633,00 ден.
1.843,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046575C
favorite_border

Опис на производот

Начинот на живот и загадувањето можат да доведат до оксидативен стрес, којшто води до предвремено стареење на кожата.

  • Намена: за секој тип кожа

Погоден како основна нега или дополнувачка (пред хидратантниот крем). Со дискретен мирис. Не е комедоген. Погоден како основа за шминка.

Иновација:
10% чист витамин Ц - ефикасен антиоксиданс, кој го стимулира производството на колаген во кожата. Хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина, навлегува во епидермалните слоеви на кожата, каде што се формираат брчките. Ликохалкон А е друг моќен антиоксиданс, кој дополнително ја подобрува клеточната антиоксидантна заштита.

Резултат: намалување на знаците на стареење. После 7 дена: кожата е посјајна и свежа.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра ефикасност и подносливост од кожата.

Тројно пакување за 24-30 дена.

Пакување: 3 x 8 мл

Содржина

Состав: Aqua, Ascorbic Acid, Glycerin, Squalane, Isopropyl Palmitate, Dibutyl Adipate, Glyceryl Stearate, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Inflata Root
Extract, PEG-40 Stearate, Sorbitan Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethicone, Acrylic Acid/VP Crosspolymer, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Piroctone Olamine, Phenoxyethanol, BHT, Parfum.

 Употреба: За надворешна употреба. 

Спојте ги состојките според наведеното упатство и протресете пред првата употреба. Нанесувајте наутро или навечер пред да го нанесете хидратантниот производ за нега или помешајте го со него.

Избегнувајте контакт со очите. Може да се појави лесно пачење на кожата. Прекинете да го употребувате ако продолжат непријатноста и печењето. Аскорбинската киселина може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце и можноста од сончеви изгореници.

Нанесувајте крем со заштитен фактор од сонце и ограничете го изложувањето на сонце додека го користите производов и една седмица после тоа.
Рок на траење по активирање на производот: 21 ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се