EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift day cream for dry skin 89758 dneven krem so hijaluronska kiselina
EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл
2.027,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022612C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Day cream - Дневен крем за лице за сува кожа, со СПФ 15

  • При загуба на волуменот и тонусот на кожата и нарушување на лицевите контури
  • УВА заштита

Дејство:

  • Ги враќа изгубениот волумен и намалениот тонус на кожата, со што ги подобрува лицевите контури
  • Ги намалува брчките
  • Докажана подносливост од кожата

Активни состојки:

  • Магнолол - го зголемува бројот и големината на клетките, давајќи обем*
  • Олигопептиди - ја стимулираат колагенската мрежа и ја тонизираат кожата.*
  • Хијалуронска киселина - ја хидрира кожата и ги намалува брчките

*ин витро тестови

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dibutyl Adipate, Cetearyl Alcohol, Methylpropanediol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arginine HCL, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hydrogenated Coco-glycerides, Synthetic Beeswax, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Acrylates-C10-30-Alkyl-Acrylate-Crosspolymer, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1-2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете наутро, со нежни масажни движења на чиста кожа на лицето и вратот. Избегнувајте контакт со очи

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се