EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за сува кожа со СПФ 15, 50 мл
1.867,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022612C
favorite_border

Опис на производот

Содржи три активни состојки коишто делуваат на различните слоеви на кожата. Специјално е создаден за кожа која има потреба од дополнителна хидратација, при загуба на обем, промена на лицевите контури или опуштање на кожата.

Добиениот по природен пат магнолол, ги зголемува големината и бројот на клетките којшто го даваат волуменот на кожата, а олигопептидите ја стимулираат синтезата на колаген.

Хијалуронската киселина ја подобрува задршката на вода, што води до мека и мазна кожа без брчки. Со СПФ 15 и УВА филтер, за да ја заштити кожата од фотостареење.

Не содржи парабени или вештачки бои за подобра подносливост од кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dibutyl Adipate, Cetearyl Alcohol, Methylpropanediol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arginine HCL, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hydrogenated Coco-Glycerides, Synthetic Beeswax, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1.2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете наутро, со нежни масажни движења на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Продолжете со Eucerin Volume-Filler крем за околу очи. Почекајте кремот да се апсорбира од пет до десет минути, пред да нанесете шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се