EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Крем за нормална и комбинирана кожа со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Крем за нормална и комбинирана кожа со СПФ 15, 50 мл
2.027,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022822C
favorite_border

Опис на производот

Дневен крем за нормална и комбинирана кожа.

Содржи три активни состојки коишто делуваат на различните слоеви на кожата и се борат со факторите кои доведуваат до отпуштање на кожата, промена на лицевите контури и намалување на обемот на кожата.

Природниот екстракт магнолол ги зголемува големината и бројот на клетките коишто го даваат обемот на кожата. Олигопептидите, добиени од анасон, ги зајакнуваат дермалните врски и  ја стимулираат синтезата на колаген.

Хијалуронската киселина го зголемува нивото на хидратација, што води до мека и мазна кожа, а СПФ 15 и УВА филтерот ја заштитуваат кожата од фотостареење.

Не содржи парабени и вештачки бои, има добра подносливост од кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat, Cetearyl Alcohol, Dibutyl Adipate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Methylpropanediol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arginine HCL, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Silica Dimethyl Silylate, Dimethicone, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, 1.2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете наутро на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.
Користете нежни масажни движења, насочени нагоре.
Продолжете со Eucerin Hyaluron-Filler + Volume-Lift крем за околу очи. Почекајте кремот да се апсорбира од пет до десет минути, пред да нанесете шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се