EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Сет дневен + ноќен крем за сува кожа, 2 х 50 мл

EUCERIN Hyaluron Filler + Volume Lift day and night cream for dry skin dneven i noken krem za suva koza
EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Сет дневен + ноќен крем за сува кожа, 2 х 50 мл
2.791,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055628C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Сет дневен + ноќен крема за сува кожа кога има загуба на обем и контурите на лицето.

Иновацијата со 3х ефект се спротивставува на тој процес:

 1. Пополнува: хијалуринската киселина ја хидрира кожата и помага за пополнување на брчките
 2. Регенерира: магнололот го зголемува бројот и големината на клетките и го враќаизгубениот волумен
 3. Стимулира: олигопептидите ја стимулираат колагенската мрежаи го подобруваат тонусот на кожата

1. EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за лице за сува кожа со СПФ 15

 • Ги враќа изгубениот волумен и тонус на кожата со што ги подобрува лицевите контури
 • Ги намалува брчките
 • Докажана подносливост од кожата
 • УВА заштита

Пакување: 50 мл

2. EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Ноќен крем за лице

 • Декспантенол ја помага регенерацијата на кожата во текот на ноќта
 • Ги враќа изгубениот волумен и намалениот тонус на кожата, со што ги подобрува лицевите контури
 • Гинамалува брчките.
 • Докажана подносливост од кожата

Пакување: 50 мл

Содржина

 • EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift Дневен крем за лице за сува кожа со СПФ 15

Состав: вода, глицерин, бутироспермум паркии бутер, етилхексил салицилат, бутил метоксидибензоилметан, дибутил адипат, цетеарил алкохол, метилпропанедиол, фенилбензимидазол сулфонска киселина, Ц12-15 алкил бензоат, алуминиум старч октенилсукцинат, аргинин ХЦЛ, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, хидрогенизирани коко-глицериди, синтетски пчелин восок, екстракт од кора на магнолија официналис, екстракт од плодот на пимпинела анисум, натриум хијалуронат, метил матакрилат вкрстен полимер, акрилати/Ц10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, карбомер, натриум стеароил глутамат, натриум хлорид, тринатриум ЕДТА, натриум хидроксид, етилхексилглицерин, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол, мирис.

Употреба: Нанесете со лесна масажа наутро, на чиста кожа на лицето и вратот. Избегнувајте контакт со очите.

 • EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Ноќен крем за лице

Состав: Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-glycerides, Caprylic-Capric-Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Arginine Hcl, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Dimethicone, Trisodium Edta, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1-2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете со лесна масажа навечер, на чиста кожа на лицето и вратот. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се