EUCERIN pH5 Крем за лице и тело 75 мл

EUCERIN pH5 Крем за лице и тело 75 мл
552,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014092C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Kрем за лице и тело - формулата со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност.

Содржи декспантенол кој е познат по  своето регенеративно дејство.

Овозможува долготрајна хидратација,брзо се апсорбира
Погоден е за секојдневна нега на кожа склона кон алергии - Алергија тип 1 (на пр. на полен)

Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост на производот од чувствителна и сува кожа

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cetyl Palmitate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Panthenol, Cera Mycrocristallina, Cetyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Sodium Citrate, Citric Acid, Pantolactone, Sorbitan Stearate, Ethylhexyl Stearate, Ceteth-20, Glyceryl Stearate, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Употреба: Нанесувајте Eucerin pH5 крем за лице и тело секојдневно, за 24-часовна заштита и кадифено мека кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се