EUCERIN pH5 Лосион за тело, 400 мл

EUCERIN pH5 Лосион за тело, 400 мл
1.105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007848C
favorite_border

Опис на производот

Сувата, чувствителна кожа лесно се иритира под влијание на околната средина, што ја прави уште почувствителна. Лесниот хидратант не е доволен за да ѝ ја намали чувствителноста .

Eucerin pH5 Лосионот е нежен, но ефикасен хидратант за тело, специјално разработен за сувата, чувствителна кожа на телото да ја направи поотпорна и помалку чувствителна. Уникатниот систем за балансирање на pH на Eucerin, pH5 Balance System, содржи pH5 цитратен пуфер, за да ја обнови и одржи оптималната рН на кожата. Лосионот за тело содржи и декспантенол, активна состојка позната по своето регенеративно дејство.

Користете го секојдневно за долготрајна заштита на  мека и мазна кожа. Погоден за деца и возрасни.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав:  Aqua, Glycerin, Panthenol, C15-19 Alkane, Cetyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Polybutene, Glyceryl Stearate SE, Citric Acid, Sodium Citrate, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Carbomer, Sodium Hydroxide, Tapioca Starch, Trisodium EDTA, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, BHT, Parfum.

Употреба:  Нанесувајте секојдневно (или почесто ако е неопходно), после туширање или капење, нанесете и нежно масирајте додека лосионот целосно да се апсорбира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се