EUCERIN pH5 Сапун, 100 г

EUCERIN pH5 Сапун, 100 г
252,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011724C
favorite_border

Опис на производот

Сувата и чувствителна кожа е лесно подложна на иритации од негативни фактори на околната средина, што ја прави уште почувствителна. Затоа таа бара повеќе од едноставен и нежен производ за измивање, за да биде помалку чувствителна.

  • Формулата со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и влијае благопријатно на нејзината чувствителност
  • За секојдневно измивање на лицето и телото
  • Погоден за чувствителна кожа, дури и при неподносливост кон сапуни
  • Кожата е мазна и мека и е заштитена од исушување, дури и при често миење

Пакување: 100 г.

Содржина

Состав: Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Paraffin, Triticum Vulgare Starch, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, PEG-150, Octyldodecanol, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Diammonium Citrate, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Parfum, CI 77891.

Употреба: Погоден за често миење на лицето, рацете и телото.                                                                                                                                           

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се