EUCERIN pH5 Ултра лесен лосион за тело, 400 мл

EUCERIN pH5 Ултра лесен лосион за тело, 400 мл
1.105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046344C
favorite_border

Опис на производот

Формулата со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност. Содржи декспантенол, којшто е познат по своите регенеративни својства.  

  • За нормална и чувствителна кожа
  • Овозможува долготрајна хидратација
  • Ултра лесен лосион кој брзо се абсорбира
  • Погоден за бебиња, деца и возрасни                                                  

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Methyl Palmitate, Alcohol Denat., Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Tapioca Starch, Propylheptyl Caprylate, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,  Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: За надворешна употреба. За оптимална нега користете го секојдневно во комбинација со Eucerin® pH5 производите за измивање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се