EUCERIN Q10 ACTIVE Крем-флуид со СПФ 15, 50 мл

EUCERIN Q10 ACTIVE Крем-флуид со СПФ 15, 50 мл
1.313,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007771C
favorite_border

Опис на производот

Крем-флуид за нормална и комбинирана кожа СПФ 15.

Дневниот крем-флуид за лице за нормална и комбинирана кожа со СПФ 15 е лесен дневен крем против брчки, наменет за возрасна кожа склона кон чувствителност. Формулата содржи коензим Q10, природна состојка во кожата која им дава енергија на клетките и ги заштитува од дејството на слободните радикали кои доведуваат до појава на фини линии и брчки. СПФ 15 со ефикасните УВБ и УВА филтри ја заштитува кожата од предвременото фотостареење предизвикано од ултравиолетовите зраци.

При редовна употреба, чувствителната кожа изгледа помазна и поцврста, а фините линии и брчките се намалуваат. Некомедогената формула не ги затвора порите и е идеална основа за шминка. Нема додадени парабени и вештачки бои, што обезбедува добра подносливост од кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Methylpropanediol, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat, Ubiquinone, Sorbitan Stearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

Употреба: Ако прв пат користите производ од Q10 линијата, ви препорачуваме прво да нанесете мала количина на кожата на внатрешната страна од лактот. Ако немате несакани реакции до следниот ден, продолжете да го користите и за нега на кожата на лицето.

Со нежни масажни движења нанесете од производот наутро, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Почекајте пет до десет минути пред да нанесете шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се