EUCERIN Q10 ACTIVE Ноќен крем, 50 мл

Eucerin Q10 ACTIVE night care 63416 noken krem za lice
EUCERIN Q10 ACTIVE Ноќен крем, 50 мл
1.453,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007770C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin Q10 ACTIVE Night Care - Ноќен крем за лице со Q10.

  • При намалена еластичност на кожата и појава на првите брчки
  • Специјално создаден за чувствителна кожа
  • Некомедогенен
  • За секој тип на кожа
  • Без мирис и алкохол
  • Дерматолошките истражувања докажуваат: многу добра ефикасност и издржливост на кожата
  • За надворешна употреба

Активни состојки:

Антиоксидансот Q10 дејствува врз оксидативниот стрес и ја зачувува енергијата за активност на клетките.

Пакување: 50 мл

 

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Macadamia integrifolia Seed Oil, Octyldodecanol, Ubiquinone, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Dehydroacetic Acid.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се