EUCERIN Q10 ACTIVE Ноќен крем 50 мл

EUCERIN Q10 ACTIVE Ноќен крем 50 мл
1.206,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007770C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 Q10 Active Anti-Wrinkle Ноќен крем

Ноќниот крем за лице има потхранувачка формула против брчки, за чувствителна кожа со знаци на стареење.

Содржи уникатна комбинација од коензим Q10 којшто се содржи во кожата и ги снабдува клетките со енергија, истовремено заштитувајќи ги од оштетувања предизвикани од слободните радикали. Ја помага регенерацијата на клетките во кожата во текот на ноќта.

Со редовна употреба кожата изгледа помазна и поцврста.

Нема додадени парабени и вештачки бои, што обезбедува добра подносливост од кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Macadamia Ternifolia, Ubiquinone, Retinyl Palmitate, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, 1.2-Hexanediol, Dehydroacetic Acid.

Употреба: Ако за прв пат користите производ од Q10 линијата, ви препорачуваме прво да нанесете мала количина на кожата на внатрешната страна од лактот. Ако немате несакани реакции до следниот ден, продолжете да го користите и за нега на кожата на лицето.

Со нежни масажни движења од доле-нагоре, нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се