EUCERIN SUN Allergy Protect Крем-гел за заштита од сонце, за кожа склона кон алергии на сонце, со СПФ 50+, 150 мл

Eucerin 63944 SUN Protection Allergy Protect Sun gel-cream SPF 50+, 150ml krem gel za zastita od sonce so spf 50 za telo za koza sklona kon alergii
EUCERIN SUN Allergy Protect Крем-гел за заштита од сонце, за кожа склона кон алергии на сонце, со СПФ 50+, 150 мл
1.721,00 ден.
1.291,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
017394C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin®Иновација во заштитата од сонце: ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, коишто помагаат за неутрализирање на слободните радикали од УВ и високоенергетска видлива светлина. AГР (Alpha-Glucosyl-Rutin) – помага за заштита од сончеви алергии како на пример полиморфна светлосна ерупција (PLE).

Намена:

  • За лице и тело
  • Помага за заштита од алергија на сонце
  • Специјално разработен за кожа чувствителна кон сонце
  • Брзо се впива, пријатна текстура, не е масен, не остава лепливи траги
  • Водоотпорен
  • Без мирис и емулгатори

Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост од луѓе со алергии на сонце, како PLE.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, хомосалат, денатуриран алкохол, бутил метоксидибензоилметан, бис – етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, етилхексил салицилат, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, Ц12-15 алкил бензоат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, етилхексил триазон, фенилбензимидазол сулфонска киселина, стеарил алкохол, цера алба, глицерил стеарат, триаконтанил ПВП, глукозилрутин, изокверцитрин, екстракт од корен од глицириза инфлата, глициретинска киселина, токоферол, глицерин, натриум хлорид, ксантан гума, акрилати/Ц10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, диметикон, лауроил лизин, силика, силика диметил силилат, натриум стеароил глутамат, натриум хидроксид, тринатриум ЕДТА, феноксиетанол.

Употреба: нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и редовно нанесувајте повторно, особено после пливање, потење или бришење со крпа, за да го задржите нивото на заштита. Нанесување на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце. Не останувајте премногу долго на сонце, дури и при користење на средство за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана по здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете да се апсорбира целосно и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се