EUCERIN SUN Clear Провиден спреј за тело СПФ 50+, 200 мл

EUCERIN SUN Clear Провиден спреј за тело СПФ 50+, 200 мл
1.428,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017396C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ја заштитува кожата од сонце и од предвременото фотостареење и ја смирува чувствителната кожа.

ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВА/УВБ филтри за висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализирање на слободните радикали.

  • Брзо се впива, не е масен, не остава лепливи траги
  • Водоотпорен
  • Многу добра подносливост зa чувствителна кожа и кожа склона кон акни

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Денатуриран алкохол, Ц12-15 алкил бензоат, хомосалат, октокрилен, бутил метоксидибензоилметан, етилхексил салицилат, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, дибутил адипат, глицерин, бис – етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, токоферол, екстракт од корен од глицириза инфлата, акрилати/октилакриламид кополимер, бензоична киселина, вода, мирис.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Не прскајте директно на лицето, избегнувајте вдишување на производот. Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и редовно нанесувајте повторно, особено после пливање, потење или бришење со крпа, за да го задржите нивото на заштита. Нанесување на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце. Не останувајте премногу долго на сонце, дури и при користење на средство за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана по здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Оставете да се апсорбира целосно и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

ЗАПАЛИВО- СОДРЖИ АЛКОХОЛ!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се