EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл

Eucerin 69767 SUN Protection Oil Control Anti Shine Dry Touch Face Sun Gel-Cream Ultra Light SPF 50+, 50ml krem gel ultra lajt za zastita od soncanje protiv sjaj masna koza
EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл
1.219,00 ден.
915,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030232C
favorite_border

Опис на производот

 • За масна кожа и кожа склона кон акни
 • Помага за заштита на кожата од изгореници и оштетувања од сонце, под дејство на сончевите зраци

OILCONTROL технологијата со L-Carnitine и апсорбирачките микрочестички го отстранува масното чувство на површината на кожата и остава долготраен мат-ефект. Глицеритинската киселина ги помага сопствените ДНК-репаративни механизми на кожата.

 • Со ефект против масен сјај
 • Исклучително лесен, не е масен, не остава лепливи траги
 • Некомедоген, погоден како основа за шминка
 • Брзо се впива
 • Без мирис

Eucerin®SUN иновација: УВ светлината е една од основните предизвикувачи на кожни проблеми, поврзани со изложување на сонце. Високоенергетската видлива светлина може да индуцира создавање на слободни радикали, коишто дополнително ја иритираат кожата. ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализирање на слободните радикали.
Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост од чувствителна кожа и кожа склона кон акни.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, хомосалат, полиметилсилсесквиоксан, бутил метоксидибензоилметан, етилхексил салицилат, октокрилен, денатуриран алкохол, скроб од тапиока, фенилбензимидазол сулфонска киселина, циклометикон, бехенил алкохол, цетеарил алкохол, метилпропанедиол, силика диметил силилат, глицерин, карнитин, глициретинска киселина, екстракт од корен од глицириза инфлата, натриум стеароил глутамат, акрилати/Ц10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, карбомер, ксантан гума, натриум хидроксид, натриум хлорид, тринатриум ЕДТА, етилхексилглицерин, феноксиетанол.

 • 12ч контрола на замастувањето и масниот сјај
 • Ултралесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги
 • Некомедоген
 • Брзо се впива
 • Тестиран на влажна клима
 • Без додатоци за мирис
 • Моментно прекривање на несовршенствата
 • Дополнителна заштита од оксидативен стрес
 • *Формула без микропластика, според дефиницијата на UNEP

Употреба: за надворешна употреба: Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и повторно нанесувајте често и повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење, за да го одржите нивото на заштита. Намалувањето на количината којашто ја нанесувате, значајно ќе го намали нивото на заштита од сонце. Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производи за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна опасност за здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете да се апсорбира целосно и избегнувајте директен контакт со текстил и тврди површини, за да избегнете појава на дамки. Нанесувајте најмногу до 4 пати на ден производи за лице, коишто содржат Thiamidol.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се