EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за тело за заштита од сонце, со СПФ 30, 200 мл

Eucerin 83556 SUN Protection Oil Control Dry Touch Body Sun gel-creme ultraleicht - gel cream ultra light 200ml SPF 30 ultra lesengel krem za telo so spf 30 za soncanje
EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за тело за заштита од сонце, со СПФ 30, 200 мл
1.499,00 ден.
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048213C
Online only
Акција само online, поради краток рок! Рокот на траење е до 30.08.2024
favorite_border

Опис на производот

 

  • Висока УВA /УВБ заштита
  • Погоден за секој тип кожа, многу добра подносливост од чувствителна кожа и кожа склона кон акни
  • Исклучително лесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги. Се впива многу брзо
  • 0% остаток после нанесување. Остава чувство дека кожата е сува

ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВA /УВБ филтри за висока УВ заштита и ликохалкон А, кој помага за неутрализација на слободните радикали.

OIL CONTROL технологија: матирачки пигменти, за сув ефект на кожата.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat, Homosalate,  Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol Dicaprylate /Dicaprate, Copernicia Cerifera Cera, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Lauroyl Lysine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhetinic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Distarch Phosphate, Silica, Chondrus Crispus Extract, Hydrogenated Rapeseed Oil, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и повторно нанесувајте често и повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење со пешкир, за да го задржите нивото на заштита. Нанесувањето на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце.

Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производ за заштита од сонце. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се