EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за тело за заштита од сонце, со СПФ 50+, 200 мл

Eucerin 83555 SUN Protection Oil Control Dry Touch Body Sun gel-creme ultraleicht - gel cream ultra light 200ml SPF 50+ ultra lesen gek krem so spf 50 za soncanje za telo
EUCERIN SUN Oil Control Dry Touch Гел-крем за тело за заштита од сонце, со СПФ 50+, 200 мл
1.720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048212C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin Sun Oil Control DRY TOUCH - Гел-крем за заштита од сонце, за тело со СПФ 50+.

Намена:

  • Многу висока УВA / УВБ заштита
  • Погоден за секој тип кожа, многу добра подносливост од чувствителна кожа и кожа склона кон акни
  • Исклучително лесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги. Се впива многу брзо
  • 0% остаток после нанесување
  • Остава чувство дека кожата е сува

ADVANCED SPECTRAL технологија комбинира УВA /УВБ филтри за висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализација на слободните радикали.

OIL CONTROL технологија: матирачки пигменти, за сув ефект на кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Homosalate, Alcohol Denat,  Butyl Methoxydibenzoylmethane,  Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Tapioca Starch, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Copernicia Cerifera Cera, Glyceryl Stearate, Lauroyl Lysine, Triacontanyl PVP, Glycyrrhetinic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycerin, Chondrus Crispus Extract, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и повторно нанесувајте често и повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење со пешкир, за да го задржите нивото на заштита. Нанесувањето на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце. Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производ за заштита од сонце.

Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да се избегне појавата на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се