EUCERIN SUN Oil Control Tinted Dry Touch Light Нијансиран гел-крем за лице, за заштита од сонце со СПФ 50+, светла нијанса, 50 мл

Eucerin 87937 SUN Protection Oil Control Tinted Anti Shine Dry Touch Face Sun Gel-Cream Light SPF 50+, 50ml nijansiran krem gel ultra lajt za zastita od soncanje protiv sjaj masna koza medium
EUCERIN SUN Oil Control Tinted Dry Touch Light Нијансиран гел-крем за лице, за заштита од сонце со СПФ 50+, светла нијанса, 50 мл
1.413,00 ден.
1.060,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
052735C
favorite_border

Опис на производот

 • За масна кожа и кожа склона кон акни  
 • Помага за заштита на кожата од изгореници и оштетувања од сонце, под дејство на сончевите зраци
 • Многу висока UV заштита - Eucerin® SUN со ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира UVA/B филтри за многу висока UV заштита и Licochalcone A, којшто помага за неутрализација на слободните радикали, предизвикани од UV-те зраци и високоенергетската видлива светлина. Eucerin® SUN иновација: OIL CONTROL технологијата со L-Carnitine и апсорбирачки микрочестички остава сув завршеток на кожата со долготраен мат-ефект. Глициретинската киселина ги помага сопствените ДНК-репаративни механизми на кожата.
 • 12 ч контрола на замастувањето и масниот сјај
 • Ултралесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги
 • Некомедоген
 • Брзо се впива
 • Тестиран на влажна клима
 • Без додатоци за мирис

Нијансирачки пигменти за двоен ефект:

 • Моментно прекривање на несовршенствата
 • Дополнителна заштита од оксидативен стрес

*Формула без микропластика, според дефиницијата на UNEP
Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра подносливост од чувствителна кожа и од кожа склона кон акни.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, ЦИ 77891, бутил метоксидибензоилметан, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, дибутил адипат, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, Ц12-15 алкил бензоат, етилхексил салицилат, етилхексил триазон, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, силика, силика диметил силилат, кокоглицериди, копернициа церифера цера, карнитин, екстракт од корен од глицириза инфлата, глициретинска киселина, глицерин, тапиока скроб, хондрус криспус екстракт, хидроксипропил метилцелулоза, ксантан гума, бехенил алкохол, цетеарил алкохол, стеаринска киселина, миристична киселина, арахидонска киселина, олеична киселина, палмитинска киселина, натриум стеароил глутамат, натриум хидроксид, натриум хлорид, тринатриум ЕДТА, хидроксиацетофенон, феноксиетанол, ЦИ 77492, ЦИ 77491, ЦИ 77499.

Употреба:

За надворешна употреба. Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и повторно нанесувајте често и повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење, за да го одржите нивото на заштита. Намалувањето на количината којашто ја нанесувате, значајно ќе го намали нивото на заштита од сонце. Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производи за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна опасност за здравјето.

Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете да се апсорбира целосно и избегнувајте директен контакт со текстил и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се