EUCERIN SUN Photoaging Control Tinted Medium Нијансиран гел-крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, потемна нијанса, 50 мл

Eucerin 69775 SUN Protection Photoaging Control Tinted Anti Age Face Sun Gel-Cream medium SPF 50+, 50ml  nijansiran krem gel za lice  za zastita od sonce so spf 50
EUCERIN SUN Photoaging Control Tinted Medium Нијансиран гел-крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, потемна нијанса, 50 мл
1.413,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034617C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin Photoaging Control Нијансиран крем за заштита од сонце со СПФ50+, потемна нијанса, за секој тип на кожа.

Намена:

  • Многу висока УВА /УВБ заштита - во согласност со стандардите на ЕУ
  • Лесна текстура
  • Некомедоген
  • Долготраен мат-ефект
  • Без мирис
  • Клиничките иследувања ја докажуваат подносливоста од кожата, дури и од чувствителна кожа

Иновација: ADVANCED SPECTRAL технологија комбинира УВA / УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализација на слободните радикали од УВ и ВЕВС (високоенергетска видлива светлина).

Формулата со хијалуронска киселина и минерални пигменти помага за изедначување на тенот и намалување на знаците на стареење.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Alcohol Denat, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, CI 77891, Butylene Glycol Dicaprylate-Dicaprate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Polymethylsilsesquioxane, Behenyl Alcohol Cetearyl Alcohol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhetinic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Carbomer Xanthan Gum, Acrylates-C10-30-Alkyl-Acrylate-Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Mica, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

Употреба: Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и повторувајте повеќекратно особено после пливање, потење или бришење со пешкир, за да го одржите нивото на заштита. Ако нанесуваме помала количина од препорачаната, значајно се намалува нивото на заштита од сонце. Не останувајте премногу долго на сонце, дури и при користење на производ за заштита од сонце.

Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана за здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се