EUCERIN SUN Sensitive Protect Матирачки крем-флуид за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл

Eucerin 63840 SUN Protection Sensitive Protect Face Sun Fluid SPF 50+,50ml  matiracki krem fluid  za lice
EUCERIN SUN Sensitive Protect Матирачки крем-флуид за лице за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл
1.196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014093C
favorite_border

Опис на производот

Во текот на летниот период, потребно е да ја заштитиме кожата од влијанието на силните сончеви зраци и слободните радикали. За нега на нормална кон комбинирана кожа, како и за чувствителна кожа, Eucerin®SENSITIVE PROTECT Матирачки крем-флуид за лице за заштита од сонце, за нормална и комбинирана кожа, со СПФ 50+ овозможува многу висока УВ заштита.

  • Дава мат-ефект на кожата
  • Помага за заштита на кожата од оштетување, предизвикано од дејството на сончевите зраци
  • Производот е во форма на исклучително лесен крем-флуид, со немасна текстура
  • Офталмолошки е тестиран и е погоден за чувствителната зона околу очите
  • Водоотпорен, без мирис

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Вода, изопропил палмитат, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, изодецил неопентаноат, денатуриран алкохол, силика, бутил метоксидибензоилметан, етилхексил салицилат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, титаниум диоксид (нано), етилхексил триазон, октилдодеканол, глицин, фенилбензимидазол сулфонска киселина, аргинин ХЦЛ, дистарч фосфат, полиглицерил-4 диизостеарат/полихидроксистеарат/себакат, глицерин, натриум хијалуронат, глициретинска киселина, екстракт од корен од глицириза инфлата, ВП/хексадецен кополимер, диметикон, силика диметил силилат, тапиока старч, натриум хидроксид, тринатриум ЕДТА, етилхексилглицерин.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и редовно нанесувајте повторно, особено после пливање, потење или бришење со крпа, за да ја одржите потребната заштита. Нанесување на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце. Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога користите производи за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце претставува сериозна опасност по здравјето Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете да се апсорбира целосно и избегнувајте директен контакт со текстил и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се