EUCERIN SUN Sensitive Relief Крем-гел за после сончање 200 мл

EUCERIN SUN Sensitive Relief Крем-гел за после сончање 200 мл
1.078,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051130C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

УВ-та светлина е основната причина за штетното дејство на сонцето. Освен УВ-та светлина, исто така и високоенергетската видлива светлина може да предизвика образување на слободни радикали, коишто дополнително може да ја оштетат кожата.

Eucerin Крем-гел за после сончање со CELLULAR REPAIR технологија брзо ја смирува иритацијата на кожата од сонцето со помош на Licochalcone A, којшто ја заштитува од слободните радикали и глициретинска киселина, којашто ги зајакнува сопствените ДНК репаративни механизми на кожата, за да ја заштити од долгорочните последици од оштетувањата на кожата, предизвикани од сонцето.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Вода, денатуриран алкохол, глицерин, пантенол, хидрогенизирани коко-глицериди, изопропил палмитат, глицерил стеарат СЕ, бутироспермум паркии бутер, цетил алкохол, екстракт од корен на глицириза инфлата, глициретинска киселина, токоферол, пантолактон, тапиока старч, натриум хидроксид, диметикон, феноксиетанол, натриум цетеарил сулфат, лимонска киселина, карбомер, парфем.

Употреба: За надворешна употреба.

Нанесете обилно на чиста кожа, после изложување на сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се