EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Крем за стапала, 100 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Крем за стапала, 100 мл
866,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015460C
favorite_border

Опис на производот

Регенеративниот крем за стапала со 10% уреа интензивно ја хидрира и ја смирува сувата и многу сувата кожа на стапалата и распуканата кожа на петите. Кожата е видно помека.

Истовремено постепено ги отстранува наслагите на кожата и жуљевите, волчји очи или таканаречени „курје очи“ (калуси и клавуси).

Збогатен со уреа, серамиди и други природни хидратантни фактори (NMFs), клинички е докажано дека доведува до моментно смирување и интензивна хидратација на кожата, а неговото дејство е во текот на 48 часа.

Ја спречува прекумерната загуба на вода, ја обновува природната липидна бариера на кожата, ја смирува многу сувата кожа и ја обновува распуканата кожа на петите.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Urea, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Cocoate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate SE, Distarch Phosphate, Ceramide NP, Lactic Acid, Arginine HCL, Sodium PCA, Cholesterol, Helianthus Annuus Seed Oil, Alanine, Carnitine, Glycine, Sodium Chloride, Dimethicone, Carbomer, Sorbitan Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Phenoxyethanol.
 

Употреба: Неопходно е стапалата да се чисти и суви.
Со нежни масажни движења нанесете мала количина од кремата на стапалата и посебно внимание обатете на петите.
Нанесувајте наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се