EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Лосион за тело, 400 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Лосион за тело, 400 мл
1.046,00 ден.
785,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028656C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Лосионот за тело со 10% уреа содржи уникатна и високоефикасна комбинација од состојки кои природно се наоѓаат на кожата и влијае на неколку клучни фактори што доведуваат до сувост на кожата:

Уреата и другите природни хидратантни фактори (NMF) ја задржуваат водата и така ги хидрираат горните слоеви на кожата.

Серамид-3 ја зајакнува природната бариера на кожата, ја намалува загубата на влага поради испарување и ги блокира иритансите коишто можат да предизвикаат воспаление и јадеж.

Глуко-глицеролот ја активира мрежата од природни канали во клеточните мембрани во подлабоките слоеви на кожата и со тоа овозможува поголема количина на вода да стигне до надворешните слоеви и да обезбеди долготрајна хидратација.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Urea, Glycerin, Isopropyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Glucoside, Sodium Lactate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Tapioca Starch, Carnitinе, Cetearyl Alcohol, Ceramidе-NP, Arginine HCL, Sodium PCA, Histidine HCL, Arginine, PCA, Citrulline, Alanine, Lysine HCL, Serine, Lactic Acid, Sodium Chloride, Mannitol, Sucrose, Glutamic Acid, Threonine, Glycogen, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate.

Употреба:

1. Нанесете од лосионот на чиста и сува кожа.

2. Нежно масирајте, додека лосионот целосно да се впие.

3. Нанесувајте толку често, колку што е неопходно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се