EUCERIN UreaRepair Plus 5% Крем за раце, 75 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Крем за раце, 75 мл
526,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015461C
favorite_border

Опис на производот

За секојдневна нега на сува, исклучително сува и многу затегната кожа.

Дополнителна нега за кожа со атопичен егзем.

Дејство: обезбедува надежна заштита и долготрајна хидратација, дури и за раце со многу сува и груба кожа. Кремот брзо се апсорбира и ја прави кожата мека и мазна.

Одлична ефикасност и подносливост од кожата, дури и при заболувања како атопичен егзем.

Активни состојки:

  • Уреа - природна хидратантна состојка за здравата кожа. Кај повеќете кожни заболувања кои доведуваат до сувост на кожата, нивото на уреа е значајно намалено, што води до загуба на вода и уште поголемо сушење на кожата
  • Лактат - природна хидратантна состојка, ја стабилизира pH на кожата и го намалува перутањето

Не содржи: додатоци за мирис и боја.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, уреа, дибутил адипат, глицерил стеарат, стеарил алкохол, дикаприлил етер, цетеарил алкохол, натриум лактат, тапиока старч, глицерил стеарат-СЕ, серамид-НП, млечна киселина, аргинин ХЦЛ, натриум ПЦА, холестерол, масло од семе од хелиантус ануус, аланин, карнитин, глицин, натриум хлорид, диметикон, ксантан гума, натриум цетеарил сулфат, децилен гликол, феноксиетанол, пентилен гликол.

Начин на употреба: За надворешна употреба.

  • Истиснете мала количина од кремот на раката
  • Со масажни движења разнесете ја кремата додека целосно да се апсорбира
  • Нанесувајте толку често колку што е неопходно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се