EUCERIN UreaRepair Plus 5% Ноќна крема за лице 50 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Ноќна крема за лице 50 мл
951,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015459C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin 5% Urea Богатиот крем за лице обезбедува нега за сува, многу сува и затегната кожа на лицето. Производот е збогатен со уреа и лактат, две природни хидратантни состојки. Видно ја измазнува и ја омекнува кожата. Покажува одлична ефикасност и подносливост од кожата, дури и при заболувања како атопичен егзем и псоријаза.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, уреа, етилхексил кокоат, каприлик/каприк триглицерид, масло од семе од хелиантус ануус, изопропил стеарат, полиглицерил - 2 диполихидроксистеарат, сквален, натриум лактат, бутироспермум паркии бутер, изопропил палмитат, полиглицерил-3 диизостеарат, хидрогенизирано рицинусово масло, аргинин ХЦЛ, серамид НП, млечна киселина, магнезиум сулфат, натриум старч октенилсукцинат, тринатриум ЕДТА, БХТ, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол.

Употреба: Нанесете наутро и навечер со лесна масажа на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Чувајте го на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се