EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Гел за туширање, 400 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Гел за туширање, 400 мл
1.030,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
037282C
favorite_border

Опис на производот

Гел за туширање со 5% уреа.

Голем дел од сапуните и производите за миење содржат агресивни алкални детергенти. Тие ги измиваат епидермалните липиди и природните навлажнувачи од коишто е составена природната заштитна бариера на кожата и таа станува подложна на исушување и иритации.

Eucerin 5% Urea гелот за туширање содржи само нежни измивачки состојки, коишто го прават погоден за измивање на сува и многу сува кожа. Тој е збогатен со уреа и лактат, природни хидратантни фактори кои се наоѓаат во стратум корнеум (горниот слој на кожата).

Хидратантната формула е многу нежна и ја обновува природната бариерна функција на кожата, што ја прави идеална за секојдневно измивање на сува кожа, кожа со псоријаза или диабетес.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sorbitol, Glycerin, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Lactate, Urea, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate.

Употреба: Гелот за туширање со 5% уреа е специјално направен за секојдневно измивање:

1. Нанесете мала количина од производот на рацете.

2. Распенете и со нежни масажни движења нанесете на лицето, телото, рацете и нозете.

3. Обилно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

maja.zlateva
5
Predobar 🥰
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се