EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Крем за лице, 50 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Крем за лице, 50 мл
951,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015458C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin 5% Urea Потхранувачкиот дневен крем за лице е лесен и нежен крем за секојдневна нега на сува и многу сува кожа.

Производот е збогатен со уреа и лактат, две природни хидратантни состојки. Моментно ја хидрира сувата кожа на лицето, го намалува чувството на затегнатост и таа е повторно мека и мазна.

Причината за груба и сува кожа обично се должи на недостаток на вода во кожата. Овозможува моментална хидратација и го намалува чувството на напнатост.

Кремот е погоден како основа за шминка или за нега после бричење.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Urea, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Triisostearin, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate, Arginine HCL, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Xanthan Gum, Bios saccharide Gum-1, Lactic Acid, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol.

Употреба: Исчистете ја кожата на лицето. Нанесете со лесна масажа на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се