EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Лосион за тело, 250 мл

EUCERIN UreaRepair Plus 5% Urea Лосион за тело, 250 мл
898,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019213C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin UreaRepair PLUS Лосионот за тело со 5% уреа содржи уникатна и високоефикасна комбинација од состојки кои природно се наоѓаат на кожата и влијае на неколку клучни фактори што доведуваат до сувост на кожата.

Уреата и другите природни хидратантни фактори (NMF) ја задржуваат водата и така ги хидрираат горните слоеви на кожата.

Серамид-3 ја зајакнува природната заштита на кожата, ја намалува загубата на влага поради испарување и ги блокира иритансите коишто можат да предизвикаат воспаление и јадеж.

Глуко-глицеролот ја активира мрежата од природни канали во клеточните мембрани во подлабоките слоеви на кожата и со тоа овозможува поголема количина на вода да стигне до надворешните слоеви и да обезбеди подолготрајна хидратација.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, уреа, цетеарил алкохол, глицерил глукозид, циклометикон, натриум лактат, бутироспермум паркии бутер, каприлик/каприк триглицерид, метилпропанедиол, октилдодеканол, дикаприлил етер, тапиока старч, глицерил стеарат СЕ, хидрогенизирани коко-глицериди, карнитин, серамид-НП, натриум ПЦА, аргинин ХЦЛ, серин, аланин, хистидин ХЦЛ, цитрулин, лизин ХЦЛ, млечна киселина, натриум хлорид, диметиконол, гликоген, манитол, сахароза, глутаминска киселина, треонин, хондрус криспус екстракт, натриум цетеарил сулфат, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол.

Употреба: За надворешна употреба.

  • Нанесете од лосионот и нежно масирајте додека целосно да се апсорбира
  • Нанесувајте толку често колку што е неопходно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се