EVENT Hygienic Антибактериски влажни марамчиња со алое вера, 72 парчиња

event antibacterial wet wipes vlazni maramcinja
EVENT Hygienic Антибактериски влажни марамчиња со алое вера, 72 парчиња
75,00 ден.
37,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053515C
Online only
Акција 01.02-29.02.2024
favorite_border

Опис на производот

  • Навлажнувачки
  • Брзо, лесно чистење и освежување
  • Биоцидна формула со докажано дејство
  • Брзата дезинфекција е 60 секунди
  • Ефикасни против бактерии и вируси со обвивки

Пакување: 72 влажни марамчиња.

Содржина

Состав:

  • Активна супстанција: Хлорхексидин диглуконат - 0,1 г/100 г

Останати состојки: бензил салицилат, линалол, хексил цинамал, бутилфенил метилпропион, цитронелол, алфа-изометил јонон, еугенол, амил цинамал.

Начин на употреба: Влажните марамчиња се подготвени за употреба. Кожата на видно чисти и суви раце се трие со една или повеќе влажни марамчиња 1 минута, по што се остава рацете сами да се исушат, без досушување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се