FLEURANCE Богат крем со арган, 50 мл

FLEURANCE Богат крем со арган, 50 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028339C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • За сува и многу сува кожа
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати
  • Маслото од арган, тајната за убавина од Мароко, е богато со омега-6 и витамин Е

Го одложува стареењето на кожата, го спречува нејзиното предвремено сушење и го враќа сјајот.

Богатата креместа текстура на овој интензивен производ за нега на кожата (масло од арган, масло од јојоба и шеа путер) и прекрасниот мирис ќе ја трансформира вашата дневна рутина во момент на вистинско задоволство!

Кожата е интензивно хидрирана, еластична и сјајна, дури и во екстремни климатски услови.

Идеална за сува и многу сува кожа. 

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав:
98% од вкупните состојки се од природно потекло.
99% од вкупните растителни состојки се од органско производство.
33% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: Нанесете обилно на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се