FLEURANCE Дневна крема против стареење со матичен млеч, 40 мл

FLEURANCE Дневна крема против стареење со матичен млеч, 40 мл
640,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028338C
favorite_border

Опис на производот

Метаболизмот на кожата има тенденција да се забави како што одминуваат годините. Оваа комплетна нега со активни состојки директно извлечени од природата: матичен млеч, масла од авокадо, јојоба и сладок бадем, екстракт од пупка од бука, шеа путер, екстракт од зелен чај и природен витамин Е, ја одржува кожата убава и здрава и обезбедува максимална хидратација на горните слоеви. Го спречува оксидативното оштетување на кожата, промовира обновување на клетките и ја спречува појавата на брчки.

Мека, немасна текстура со деликатен мирис.

Докажана ефикасност: кожата е поеластична (95%) и изгледа помазна (86%).

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: матичен млеч, масла од авокадо, јојоба и сладок бадем, екстракт од пупка од бука, шеа путер, екстракт од зелен чај и природен витамин Е.

  • 99% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 31% од вкупните состојки се од органско производство
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Употреба: нанесете наутро на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се