FLEURANCE Elixir Royal Ноќен крем против брчки, 50 мл

FLEURANCE Elixir Royal Ноќен крем против брчки, 50 мл
1.102,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044965C
favorite_border

Опис на производот

Ноќен крем против брчки со матичен млеч и хијалуронска киселина

  • За сите типови кожа
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Ноќен крем за нега на кожата со растителен колаген помага во борбата против знаците на стареење како резултат на оксидативниот стрес во текот на денот.

Содржи високо концентриран матичен млеч, хијалуронска киселина, Juvenessence: екстракт од алга Alaria esculenta и аденозин.

Ефектот на затегнување и зголемување на волуменот помага да се врати цврстината и еластичноста на кожата, истовремено обезбедувајќи хидратација. Наутро, брчките се измазнуваат, а кожата е свежа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, кокосово масло*, С10-18 триглицериди, глицерин, матичен млеч*, метилхептил изостеарат, глицерил стеарат цитрат, пентилен гликол, цетеарил алкохол, каприлик каприк триглицериди, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат, екстракт од Alaria esculenta, екстракт од гума арабика, масло од сончогледово семе, ксантан гума, лецитин, бутилен гликол, аденозин, токоферол, парфем, натриум бензоат, бензоична киселина, натриум хидроксид, калиум сорбат, лимонска киселина, линалол, лимонен, еугенол.

*состојки од органско производство.

  • 99% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 97% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 22% од вкупните состојки се од органско производство

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се