FLEURANCE Хранливо млеко за тело со алое вера, 200 мл

FLEURANCE Хранливо млеко за тело со алое вера, 200 мл
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053117C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска козметика
  • Алое вера - помага да се врати оптималното ниво на хидратација на кожата
  • Шеа путерот и маслото од јојоба - помагаат во негување и регенерирање на горните слоеви на кожата

Лесната и нежна текстура на ова хранливо млеко продира брзо, не оставајќи масен слој на кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицерид, шеа путер*, цетeарил алкохол, глицерин**, глицерил стеарат цитрат, масло од сончогледово семе*, сок во прав од лист од алое вера*, масло од семе на јојоба*, токоферол, ксантан гума, парфем, дехидрооцетна киселина, натриум бензоат, натриум хидроксид, лимонен, линалол, цитронелол.

*органско производство.

**произведено со органски состојки.

99% од вкупните состојки се од природно потекло.

99% од вкупните растителни состојки се од органско производство.

19% од вкупните состојки се од органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се