FLEURANCE Крем за интензивно потхранување на кожата 50 мл

FLEURANCE Крем за интензивно потхранување на кожата 50 мл
679,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
028332C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Крем за интензивно потхранување на кожата со алое вера, карите и јојоба за сува кожа.

  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Формулиран од скапоцени масла и есенцијални активни состојки извлечени од срцето на природата, овој крем за интензивно потхранување од алое вера ја заштитува вашата кожа од сушење. Мазната и кремаста структура ја храни и заштитува дури и најделикатната кожа.

Вашата кожа е повторно хидрирана, мека и еластична.

Пакување: 50 мл

Содржина

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 31% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
Fleurance е инзвонредна природна козметика, кожата после нанесување на кремата е длабоко хидрирана, ја препорачувам
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се