FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл

FLEURANCE Ревитализирачки дневен крем со матичен млеч, 50 мл
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028336C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Revitalising day cream

  • Дневен ревитализирачки крем со матичен млеч
  • За сува кожа
  • Органска козметика

Овој дневен крем од матичен млеч, состојка со ревитализирачки својства и заштитен антиоксиданден комплекс од гоџи бери, темјанушка и морски зрнастец, го спречува стареењето и истовремено ја хидрира* и израмнува површината на кожата. Екстрактот од пупка од бука ја спречува појавата на брчки. Со својата богата текстура и благ марис, овој дневен крем ја прави вашата кожа убава, еластична и мазна.

Докажана ефикасност: 90% од жените кои го тестираа производот пријавиле ефект против стареење. *Хидратација на горните слоеви на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода од стебло на јачмен*, вода, каприлик/каприк триглицериди, коко-каприлат/карпат, глицерин**, цетеарил алкохол, цетил алкохол, бензил алкохол, матичен млеч*, сок во прав од лист на алое вера*, екстракт од пупка од бука*, екстракт д плод на морски зрнастец*, екстракт од темјанушка*, цетеарил глукозид, олеински/линолеински/линоленски полиглицериди, парфем, ксантан гума, дехидроацетна киселина, токоферол, натриум хидроксид, линалол, цитронелол, бензоева киселина, лимонска киселина.

*состојки од органско производство

**направено со органски состојки

98% од вкупните состојки се од природно потекло.

65% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се