FLEURANCE Шампон со арганово масло, 200 мл

FLEURANCE Шампон со арганово масло, 200 мл
377,00 ден.
320,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052299C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Argan Shampoo

  • Шампон за зајакнување и потхранување на косата со арганово масло
  • За сува коса
  • Органска козметика
  • Веган формула

Овој шампон, збогатен со арганово масло, ја потхранува и зајакнува сувата коса.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, коко-глукозид, натриум коко-сулфат, лимонска киселина, натриум хлорид, арганово масло*, вода од цвет на горчлив портокал*, сок во прав од лист на алое вера*, полиглицерил-6 естери од арганово масло**, глицерил олеат, натриум бензоат, натриум сулфат, ксилитил глукозид, парфем, натриум хидроксид, калиум сорбат, анхидроксилитол, ксилитол, гликоза, бензил алкохол, линалол.

*состојки од органско производство

**направено со користење органски состојки

  • 99.5% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 11.5% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: нанесете на мокра коса, масирајте и потоа темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се