FOLTENE Pharma Шампон против опаѓање на коса за жени, без SLES

FOLTENE Pharma shampoo strengthening for thinning hair women
FOLTENE Pharma Шампон против опаѓање на коса за жени, без SLES
448,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007196C
favorite_border

Опис на производот

Trucalgoxyl:

  • Создаден од природни сулфурни олигосахариди добиени од Ascophyllium Nodosum (кафеава алга) кои овозможуваат природна рамнотежа на скалпот и природно растење на влакното
  • Стимулатор на раст на коса со биолошко потекло патентиран од Foltene Pharma. Клинички докажана ефикасност против опаѓање на коса
  • Го зацврстува коренот на влакното
  • Го обновува природниот баланс на скалпот

Екстракт од женшен:

  • Природен и моќен екстракт со извонредни разубавувачки ефекти
  • И дава енергија на косата благодарение на неговите тонирачки ефекти
  • Ја штити косата и скалпот од влијанието на слободните радикали
  • И дава цврстина и сјај на косата
  • И дава енергија, цврстина и волумен на слабата и кршлива коса

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се