FORTEX NUTRACEUTICALS Седатон, 20 капсули

Fortex Nutraceuticals Sedaton
FORTEX NUTRACEUTICALS Седатон, 20 капсули
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
054877C
favorite_border

Опис на производот

Седатон е додаток на исхраната со екстракт од валеријана кој придонесуваа за:

  • Мирен нервен систем во случај на нервна напнатост
  • Одржување на нормален и мирен сон
  • Корисен ефект врз кардиоваскуларниот систем

Валеријана, хмељ, маточина, магнезиум и витамин Б6:

  • Придонесуваат за нормална ментална функција

Пакување: 20 таблети

Производител: ФОРТЕКС Нутрацеутикалс ООД. Софија, Бугарија

Содржина

Состав:

Главни (активни) состојки во 1 капсула во 2 капсули
Eкстракт од маточина (Melissa officinalis) 90 мг 180 мг
Mагнезиум (магнезиум оксид) 80 мг 21% 160 мг 42%
Eкстракт од валериана (Valeriana officinalis) 75 мг 150 мг
Eкстракт од хмељ (Humulus lupulus) 60 мг 120 мг
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид) 3 мг 214% 6 мг 428%

*HPB-нутритивни референтни вредности

Состојки: магнезиум оксид, екстракт од маточина, екстракт од валеријана, екстракт од хмел, полнител микрокристална целулоза, средства против стврднување магнезиум стеарат и силициум диоксид, пиридоксин хидрохлорид, капсула (желатин, боја калциум карбонат).

Начин на употреба: 1 до 2 капсули дневно.

Мерки на претпазливост: Производот не е замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната доза. Да се чува на собна температура, подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се