FORTEX NUTRACEUTICALS Витамикс цинк, селен, Д3 и витамин Ц, 30 таблети

FORTEX NUTRACEUTICALS Витамикс цинк, селен, Д3 и витамин Ц, 30 таблети
315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
049390C
favorite_border

Опис на производот

  • Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Ги штити клетките од оксидативен стрес
  • Го намалува чувството на замор и исцрпеност
  • Придонесува за нормална когнитивна функција

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

  1 таблета

Витамин Ц

300 мг
Цинк 5 мг
Селен 50 мкг
Витамин Д3 5 мкг

 

Употреба: 1 таблета на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се