FORTEX NUTRACEUTICALS Vitamix Селен со витамин Е, 60 таблети

Fortex Nutraceuticals Vitamax Selenium, selen
FORTEX NUTRACEUTICALS Vitamix Селен со витамин Е, 60 таблети
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
049388C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхраната сo селен и витамин Е

  • Допринесува за нормална функција на имуниот систем
  • Ја одржува нормалната функција на штитната жлезда
  • Ја помага нормалната сперматогенеза
  • Допринесува за одржување на нормалната состојба на кожата, ноктите и косата
  • Допринесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 60 таблети

Производител: ФОРТЕКС Нутрацеутикалс ООД. Софија, Бугарија

Содржина

Состав:

Состојки 1 таблета %ПДВ
Витамин Е (алфа токоферил ацетат) 

12 мг α-TE

100
Селен (натриум селенит) 100 мкг 181

*препорачан дневен внес

Состојки: Исполнители микрокристална целулоза, антислепувачки агент магнезиум стеарат и силициум диоксид, талк.

Употреба: 1 таблета дневно.

Мерки на претпазливост: Не е замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната доза. Чувајте го производот на собна температура, подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се