FRESUBIN Fibre Напиток со вкус на чоколадо, 200 мл

FRESUBIN Fibre Напиток со вкус на чоколадо, 200 мл
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
026161C
favorite_border

Опис на производот

Храна која целосно ги покрива прехранбените потреби. 

  • Високо калорична храна
  • Високо протеинска храна
  • Со влакна и висока количина на витамин Д
  • Храната е наменета за диететско регулирање кај пациенти со ризик од малнутриција поврзана со болеста, особено за пациенти со зголемени потреби од енергија и протеини или со рестрикција на течности
  • Не е погоден за деца помали од 3 годишна возраст
  • Може да се употребува само под медицински надзор

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

Енергетска вредност 2.0 kcal/мл
Протеини 20 kJ % енергија
Масти 35 kJ % енергија
Јаглехидрати 43.4 kJ % енергија
Влакна 1.5 - 1.6 kJ % енергија
Вода 68-70 мл/ 100 мл

Не содржи: лактоза и глутен

Употреба:

За дополнување на исхраната:

  • 1-2 шишиња/дневно (400-800kcal)

За комплетна исхрана:

  • 4-5 шишиња/дневно (1600-2000 kcal)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се