FREZYDERM Ac-Norm Гел против акни, 15 мл

FREZYDERM Ac-Norm Гел против акни, 15 мл
194,00 ден.
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041243C
favorite_border

Опис на производот

Гел со брзо дејство за кожа склона кон акни.

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба
  • Безбедно за употреба кај деца од 10 годишна возраст, трудници и доилки 

Гел со брзо дејство за локална апликација против мозолчиња на кожа склона кон акни.

Овој гел ги потиснува комедоните, пустулите, папулите, цистите. Со локално ексфолиативно дејство, гелот се бори против бактериите и ги реконструира акнеалните микродеформации на кожата.

Овозможува лесна покриеност.

Пакување: 15 мл

Содржина

Акните се заболување на фоликулите на кожата кои се наоѓаат на лицето, грбот и градите. Тоа е најчестиот дерматолошки проблем во периодот на адолесценција.

По 19-годишна возраст, акните се намалуваат, но многу луѓе имаат проблеми и по 40-тата година (на 1% од мажите и 5% од жените сеуште им е потребен третман). Акните се карактеризираат со маснотии, воспаление и хиперкератоза.

Frezyderm воведува иновации со AC-NORM линијата на производи за заштита на масна кожа склона кон акни. Овие производи може да се користат самостојно или во комбинација со медицински третмани, потиснувајќи ги иритациите на кожата од внатрешно или надворешно потекло.

Сите производи се не-комедогени и дерматолошки тестирани.

Состав: вода, CI 77891, глицерин, кокамидопропил диметиламин, биосахариди гума-2, хидроксиетил целулоза, салицилна киселина, CI 77492, екстракт од шеа путер, аскорбинска киселина, бензалкониум хлорид, екстракт од лист од чајна билка, изомеризирана шафрана киселина, палмитол трипептид-5, екстракт од цвет од камилица, малтодекстрин, пчелин восок, силика, палмитинска киселина, глина, цинк сулфат, екстракт од вид морска алга (Fucus vesiculosus), натриум цитрат, пропилен гликол, децилен гликол, CI 77491, CI77499, полисорбат-80, етилхексилглицерин, феноксиетанол, натриум хидроксид, ксантан гума, парфем.

Употреба: се нанесува локално на мозолчињата 1-2 пати во текот на денот според потребата. Избегнувајте ја областа околу очите.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се