FREZYDERM Active Sun Screen Нијансиран крем за заштита од сонце 3 во 1, со СПФ 50+, 50 мл

FREZYDERM Active Sun Screen Нијансиран крем за заштита од сонце 3 во 1, со СПФ 50+, 50 мл
734,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045527C
favorite_border

Опис на производот

Иновативен нијансиран крем за лице 3 во 1.

За заштита од сонце со висок заштитен фактор 50+

  • Со ефект на покривање
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени
  • Со пигменти за адаптирање на секоја нијанса на кожата
  • UVA-UVB-VIS-IR заштита

Иновативна формула за заштита од слободните радикали од UVA-UVB-VIS-IR зрачењето, што овозможува интензивна хидратација со хијалуронска киселина и органски силициум.

Специјален комплекс против стареење за намалување на појавата на брчки, подобрување на еластичноста и заштита од загадување (тешки метали, PM2.5 честички).

Пакување: 50 мл

Состојки: вода, дибутил адипат, хомосалат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, диизопропил себакат, етилхексил салицилат, глицерил стеарат, С12-15 алкил бензоат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, пропанедиол, фенилбензимидазол сулфонска киселина, етилхексил триазон, CI 77891, HDI/триметиол хексиллактон кросполимер, полиамид-8, екстракт од лист од рузмарин, хијалуронска киселина, екстракт од Gossypium herbaceum, глуконолактон, масло од сончогледово семе, лецитин, динатриум уридин фосфат, калциум глуконат, пилулан, глукоген, силанетриол, етилферулат, CII 77491, CI 77492, CI 77499, глицерин, фитинска киселина, полиметил метакрилат, полиглицерил-5 триолеат, пропилен гликол, титаниум диоксид, стеаринска киселина, децилен гликол, ПЕГ-100 стеарат, силициум, најлон-12, метилпропанедиол, хидроксиацетофенон, аминометил пропанол, алуминиум хидроксид, натриум лаурет сулфат, натриум хидроксид, динатриум ЕДТА, натриум бензоат, феноксиетанол, склеротиум гума, ксантан гума, парфем, амил цинамал, бензил салицилат, цинамил алкохол, цитронелол, гераноил, хексил цинамал, хидроксицитронелал.

Употреба: нанесете доволна количина (2мг /цм2) на чиста кожа. Особено по пливање, повторете ја постапката. За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се