FREZYDERM Atoprel крема за капење, 150 мл

FREZYDERM Atoprel крема за капење, 150 мл
366,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041245C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Купка за секојдневна нега на сува, чувствителна и атопична кожа за лице и тело, за бебиња деца и возрасни.

Купката за секојдневна нега и чистење на сува, чувствителна и атопична кожа. Содржи благи сурфактанти, фосфолипиди, навлажнувачи, фактори за омекнување на кожата и антимикробни агенси. Овозможува нежно чистење, хидратација, зајакнување и антимикробна заштита на кожата.

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парфем, бои, сапун и парабени
  • За надворешна употреба

Пакување: 150 мл

Состав: вода, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил лактилат, цетил палмитат, натриум алуроил аминокиселини, коко-глукозид, глицерил олеат, натриум кокоил изетионат, кокамидопропил бетаинамид МЕА хлорид, алантоин, пантенол, бетаин, фосфолипиди, глицин соја, соја стерол, алтеромонас фермент екстракт, натриум лауроил глутамат, бехенет-10, калиум сорбат, сахароза лаурат, хидрогенирано рицинусово масло, ПЕГ-7 глицерил кокоат, акрилати/С 10-30 алкил акрилат кросполимер, дихидромирценол, глицерил стеарат, ПЕГ-200 хидрогениран глицерил палмат, алкохол, феноксиетанол, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, натриум хидроксид, бутилен гликол.

Употреба: Нанесете на влажна кожа и тријте нежно. Исплакнете темелно и избришете ја кожата со крпа. Повремено на сува кожа нанесете од Atoprel емолиент кремот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се