FREZYDERM Atoprel Пенлив шампон за сув и сензитивен скалп на косата, 250 мл

FREZYDERM Atoprel Пенлив шампон за сув и сензитивен скалп на косата, 250 мл
645,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053719C
favorite_border

Опис на производот

  • Пенлив шампон за сува и сензитина кожа на скалпот
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • За бебиња, деца и возрасни

Специјален шампон за секојдневно миење на сува, сензитивна и нежна кожа која има тенденција кон атопична кожа.

  • Длабинско чистење
  • Ја хидрира кожата
  • Ја зајакнува епидермалната бариера
  • Ја омекнува косата и и дава сјај

Нова формулација наменета да ја заштити хидролипидната обвивка на кожата. Го намалува триењето во тек на нанесувањето и на тој начин ја штити чувствителната кожа на скалпот.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, пропанедиол, кокамидопропил бетаин, метилпропанедиол, динатриум лаурет сулфосуцинат, глицерин, натриум лауроил саркосинат, пантенол, екстракт од кора на магнолија, алантоин, магнезиум карбоксиметил бета глукан, уреа, тетранатриум глутамат диацетат, скроб хидроксипропилтримониум хлорид, натриум лактат, млечна киселина, лактитол, левулинска киселина, каприлил гликол, п-анисичка киселина, етил линалул, ППГ-26-Бутет-26, ПЕГ-40 хидро рицинусово масло, натриум хлорид, фенетил алкохол, фенилпропанол и ксилитол.

Употреба:

Да се нанесе на мокра коса. Да се измасира нежно. Исплакнете со вода и нежно поминете со пешкир. Може да се користи кај бебиња, деца и возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се