FREZYDERM Baby Гел за гингиви, 25 мл

FREZYDERM Baby gums gelza nepca za bebe
FREZYDERM Baby Гел за гингиви, 25 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
030805C
favorite_border

Опис на производот

  • Орална нега за бебиња над 2 месеци
  • Брзо олеснување на болката без употреба на лекови при никнување на првите запчиња
  • Не ја надразнува оралната слузница
  • Не содржи алкохол, парабени, шеќери и лидокаин

Нежен гел за третман и ублажување болка на чувствителните гингиви кај бебињата при никнување на првите запчиња. Формулиран со растителни активни состојки, како масло од каранфилче и екстракти од сладок корен, мира и арника. Овозможува ублажување на болката при воспалени гингиви и ја намалува непријатноста и зголеменото лачење плунка.

  • Погодно за бебиња над 2 месеци.

Пакување: 25 мл                     

Содржина

Состав: глицерин, вода, целулозна гума, лаурет-9, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, екстракт од цвет од арника, масло од лист од каранфилче, екстракт од жалфија, екстракт од мира, екстракт од сладок корен, масло од жалфија, бисаболол, ксилитол, полисорбат 20, бутилен гликол, калиум сорбат, натриум бензоат, лимонска киселина, еугенол. После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Не содржи алкохол, парабени, шеќери и лидокаин.

Употреба: нанесете мала количина гел со чист прст на воспалените непца и нежно масирајте. Повторете ако е потребно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се