FREZYDERM Baby Гел за масажа за ослободување од колики, 100 мл

FREZYDERM Baby Гел за масажа за ослободување од колики, 100 мл
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052860C
favorite_border

Опис на производот

Гел наменет за нежна масажа и ослободување од симптомите на колики кај бебињата.

  • Не содржи супстанции со својства на лек
  • Погогодно за хомеопатски третман
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи бои, конзерванси и парабени
  • Само за надворешна употреба

Безводен гел со глицерин и природни масла од бадем, невен и камилица, наменет за масажа на стомачето на вашето бебе. По апликација на кожата гелот создава хидратантен филм кој овозможува нежна масажа и пријатно чувство на топлина кои придонесуваат за ослободување од симптомите на колики (грчеви кај бебењата).

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: нанесете од гелот на стомачето на бебето. Масирајте нежно со дланката, со циркуларни движења во правец на стреликите на часовникот. Доволни се 5-6 циркуларни движења. Постапката може да ја повторувате по потреба.

  • Дополнителен совет
    Масажата е препорачана во време кога бебето е мирно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се