FREZYDERM Baby Хидратантно млеко, 200 мл

FREZYDERM Baby Хидратантно млеко, 200 мл
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035730C
favorite_border

Опис на производот

  • Хидратантна емулзија за заштита и нега на бебешката кожа
  • Со природни навлажнувачки фактори, пченични протеини и камилица
  • За лице и тело
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабен и бои
  • За надворешна употреба

Специјална нежна формула со природни навлажнувачки фактори, камилица, пченични протеини и антифлогистички состојки. Штити од иритации и сувост.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, глицерил стеарат, С12-15 алкил бензоат, етилтеарил палмитат, каприлик/каприк триглицериди, изопропил муристат, хидрогенизиран полиизобутен, цетеарил алкохол, диметикон, пантенол, алантоин, хидрогенизирани пченични протеини, хидрогенизиран пченичен скроб, бисаболол, екстракт од цвет на камилица, масло од лаванда, натриум лактат, натриум РСА, склеротиум гума, фруктоза, глицин, иноситол, ниацинамид, уреа, азилен, натриум стеароил лактилат, циклопентасилоксан, диметиконол, калиум сорбат, етилхексилглицерин, натриум бензоат, феноксиетанол, динатриум ЕДТА, бензоева киселина, парфем, алфа-исометил јонон, амил цинамал, бензил бензоат, бензил салицилат, цинамил алкохол, цитронелол, кумарин, д-лимонен, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, исоефгенол, линалол.

Употреба: се нанесува секојдневно на чиста кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се