FREZYDERM Baby Крем-талк за заштита и нега на бебешката кожа, 150 мл

FREZYDERM Baby Крем-талк за заштита и нега на бебешката кожа, 150 мл
489,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030802C
favorite_border

Опис на производот

  • Од раѓање за заштита и нега на бебешката кожа
  • Со рН вредност компатибилна на кожата
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени и бои

Крем-талк со камилица и пченични протеини за заштита и нега на бебешката кожа.

Крем-талкот формира тенок слој, ја апсорбира влагата од кожата и го заштитува епидермисот од црвенила, иритации и пеленски осип.

Наменето за бебиња, деца, возрасни и неподвижни пациенти.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, цетеарил алкохол, талк, пропилен гликол, алуминиумски скроб октенилсукцинат, диметиконол, циклопентасило-ксан, каприлик/каприк триглицериди, полисорбат 60, микрокристален восок, диметикон, цинк оксид, цинк стеарат, екстракт од камилица, лаурдимониум хидроксипропил хидролизирани пченични протеини, лаурет-7, ацетилат ланолин алкохол, полисорбат 80, полиакриламид, C13-14 изопарафин, цетил ацетат, PEG-100 стеарат, глицерил стеарат, олеил ацетат, стеарил ацетат, динатриум ЕДТА, ксантан гума, феноксиетанол, етилхексилглицерин, о-цимен-5-ол, парфем, хексил цинамал, хидроксицитронелал, амил цинамал, кумарин, цитронелол, г-лимонен, цинамил алкохол, гераниол, бензил салицилат, исоефгенол, линалол, алфа-изометил јонон, бензил бензоат.

Употреба: Се нанесува на сува кожа или по препорака на лекар.
За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се