FREZYDERM Бустер крем-гел против стареење, супер бустер, 5 мл

FREZYDERM Бустер крем-гел против стареење, супер бустер, 5 мл
629,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045526C
favorite_border

Опис на производот

Super Booster

  • За 10-дневен третман
  • За сите возрасти
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • Не содржи парабени

Крем гел со 25 состојки против стареење за зајакнување на ефективноста на вашиот дневен крем и подобрување на текстурата.

Овој крем гел има поливалентно дејство:

  • Ја обновува структурата и цврстината на кожата
  • Ги подобрува и истакнува линиите на кожата
  • Ги пополнува брчките и го изедначува тенот.

Пакување: 5 мл

Состав: диметикон, вода, полисиликон-11, бутилен гликол, борон нитрид, ацетил хексапептид-8, биотин, растворлив колаген, бакар лузинат/пролинат, дипептид, хексапептид-48 HCI, хексапептид-9, хијалуронска киселина, хидролизиран еластин, трифлиороацетил трипептид-2, инозитол, ниацинамид, пантенол, ретинил палмитат, силанетриол, маслинки, екстракт од персиско свилено дрво, екстракт од Artemia, есктракт од корен од Commiphora Mukul, екстракт од Globularia cordifolia, екстракт од лист од Haberlea Rhodopensis, екстракт од грашок, екстракт од Rabdosia Rubescens, сахаромици/ ксилински црн чај фермент, екстракт од кантарион, екстракт од какаду слива (Terminalia Ferdinandiana), аскорбил тетраизопалмитат, калциум пантотенат, сахароза дилаурат, анхидроксилитол, ксилитол, натриум кокоил глутамат, ксилитилглукозид, декстран, малтодекстрин, метилглукозид фосфат, каприлик/каприк триглицериди, диаминобутироил бензиламид диацетат, глицерин, децил глукозид, децилен гликол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, алкохол денат, пропилен гликол, метилпропанедиол, феноксиетанол, хидроксиетилцелулоза, парфем.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: по 1 капка распределете ја со кружно движење на чело, брада, и два образи (вкупно 4 капки).

Напомена: со едно притискање на пумпата се ослободуваат две капки.
Пакувањето содржи 40 капки.
Потоа нанесете го вашиот дневен крем.
Не го заменува дневниот крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се